Jarní Motosalon nabídne první setkání s netrpělivě očekávanými novinkami

Jarní Motosalon naplno využije únorový den navíc, který nám nadělil letošní přestupný rok 2024, a ve dnech 29. 2. – 3. 3. 2024 zaplní motocykly, příslušenstvím a doprovodnými akcemi největší výstavní plochu v historii. Výstava, která v Brně kdysi začínala jen v jedné hale, se letos z obřího moderního pavilonu P rozšíří ještě do tří dalších výstavních hal. Na výstavě konečně znovu budou mít svoji vlastní expozici všechny velké motocyklové značky, už nyní potvrdili účast Honda, Harley-Davidson, Royal Enfield, BMW, Kawasaki, Suzuki, Yamaha, Triumph, Indian, CF Moto, Jawa, Benelli, Voge, Can-am, Moto Guzzi, Piaggio, Vespa, Aprilia, Ural, ASP Group a další.

Můžete se tak těšit na první setkání s netrpělivě očekávanými novinkami.
Jaké budou ty největší očekávané „hity“?

Určitě mezi nimi nebude chybět nová generace nejprodávanějšího cestovního endura BMW R 1300 GS nebo nový cruiser BMW R12 s dvouválcovými motory boxer. Z italského jihu se přijede ukázat divoká srdcová záležitost  nový adventure zástupce Moto Guzzi Stelvio s válci do stran. Koho okouzluje jekot čtyřválců, ten si přijde na své třeba u Suzuki s novou dálniční střelou GSX-S1000GX.

Na stejnou notu zahraje i nový CB1000 Hornet ve velké expozici Hondy, která se pochlubí i novými řadovými dvouválci v nových modelech Africa Twin. Stejná koncepce motoru pak bude návštěvníky hodně zajímat třeba v nádherném retro provedení Yamaha XSR900 GP. Na stánku CFMoto se poprvé představí lehké cestovní enduro 450 MT, hned vedle se předvede italský naháč Benelli TNT 500 nebo sporťák Tornado 500 a na výstavě se samozřejmě předvedou i Jawy.

Nemůžou chybět V-Twiny, americký Harley nám tu premiérově představí nové obří Touringy.

A nakonec nebudou chybět ani jednoválce, třeba přijede i nový moderní Royal-Enfield Himalayan? To ale byl jen stručný přehled nejzajímavějších perliček, které si budete moci osahat ve dvou výstavních halách vyhrazených pro motocykly. A těm nejlepším můžete rovnou poslat hlas anketě Motocykl roku 2024, která bude druhý den výstavy zakončena a budou vyhlášeny vítězné stroje.

V další hale už se motorky pořádně rozhýbou!

V pavilonu G se totiž budou moci návštěvníci na připravených motocyklech sami projet po připravené dráze, případně si vyzkoušet jednoduché překážky a nominovat se do soutěže o zahraniční motozájezd. Kdo se radši dívá a má rád pořádnou podívanou plnou dýmu a jízdy na hraně fyzikálních zákonů, ten se může už dopředu těšit na vystoupení stuntriderů v rámci Czech Stunt Grand Prix pod patronací Adama „Special“ Peschela na venkovní ploše.

A protože k pořádným motorkám se i pořádné jídlo, ve čtvrtém pavilonu bude připravená Burger Aréna s festivalem dobré chuti a nápaditých přísad i nápojů.